Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna Aqualyx

czas zabiegu

45 min

rekomendowana ilość zabiegów

1-3

zabieg wykonuje

lekarz

Alternatywa dla liposukcji, szczególnie przydatna przy lokalnym nagromadzeniu tkanki tłuszczowej.

Z badań rozpoczętych w  2002 roku, prowadzonych przez zespół lekarzy pod kierownictwem prof. Motolese (Włochy), wynikało, że substancją działającą na tkankę tłuszczową w roztworze fosfatydylocholiny nie jest sama fosfatydylocholina ale deoksycholan sodu – silna substancja doprowadzająca do całkowitego zniszczenia komórek tłuszczowych. Na podstawie tych badań, w  2007 roku, prof. Motolese rozpoczął pracę nad nowym preparatem, który z założenia miał działać całkowicie niszcząc komórkę tłuszczową czyli miał wywoływać proces adipocytolizy, a nie jak sądzono lipolizy. Prace te doprowadziły do opracowania nowej techniki iniekcyjnej – intralipoterapii i preparatu – Aqualyx.

Wskazania – Aqualyx możemy zastosować w takich miejscach jak:
✓ kończyny górne – w  okolicy tricepsu,
✓ fałdy na plecach (poniżej żeber),
✓ brzuch,
✓ biodra,
✓ „bryczesy”,
✓ okolica podpośladkowa,
✓ wewnętrzna strona ud,
✓ wewnętrzna strona kolan,
✓ podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy,
✓ pseudoginekomastia męska,
✓ tłuszczaki,
✓ bawoli karczek.

Najlepsze efekty osiągalne są u  pacjentów z odpowiednią waga lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku miejscowych otłuszczeń u kobiet  takich lokalizacjach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg intralipoterapii (lipolizy) polega na podaniu preparatu Aqualyx bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł. 
Przewagą tej metody jest ograniczona ilość wkłuć, co ogranicza ból, ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóry. 

Po zabiegu odczuwa się są lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi – są to pożądane efekty uboczne świadczące o  skuteczności i  działaniu podanego roztworu. Przez kolejne kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqualyx mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.

Przeciwskazania:
× ciąża i okres karmienia piersią
× zaburzenia krzepnięcia krwi
× ciężkie schorzenia wątroby i  nerek
× infekcje skóry w  miejscu wstrzyknięć
× alergia na preparat
× nadmierna otyłość

Masz dodatkowe pytania dotyczące lipolizy iniekcyjnej? Skontaktuj się z nami! Umów się na konsultację!  Zapraszamy!

Ustroń, ul. Zielona 2