Akustyczna Fala Uderzeniowa

Akustyczna fala uderzeniowa

czas zabiegu 

45 – 60 min

rekomentowana ilość zabiegów

7 – 10

zabieg wykonuje

lekarz

Skuteczna terapia antycellulitowa.

Cellulit jest związany z nieprawidłowym rozrostem i nadmiernym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej pod skórą.
Rozrośnięte komórki tłuszczowe (adypocyty) oraz zatrzymana w nich woda, uciskają naczynia limfatyczne i krwionośne. Zaburzone mikrokrążenie powoduje, że tkanka jest niedożywiona i zanieczyszczona toksynami.
Tak zaczyna się proces jej degeneracji, którego efektem są wypukłości, wgłębienia, grudki, charakterystyczne nierówności i pofałdowania. W zaawansowanym stadium – można je wyraźnie zobaczyć na skórze ud, pośladków, biodrach, a czasem na karku, ramionach i piersiach.
Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele. To m.in. zaburzenia w krążeniu krwi i limfy, powstające na skutek niszczenia tkanki podskórnej, co prowadzi do zatrzymywania wody w tkankach. Przy nadwadze i otyłości komórki tłuszczowe zwiększają swoją objętość, niszcząc tym samym tkankę łączną. Ściśnięta i sztywna – uciska komórki, co dodatkowo zakłóca krążenie krwi i limfy, znacznie też utrudnia proces spalania tłuszczu. W rezultacie komórki magazynujące tłuszcz rosną dalej. Po jakimś czasie zaczynają być widoczne pod skórą.
Terapia falą akustyczną AWT® aktywuje metabolizm komórek tłuszczowych. Rezultatem jest lepsze usuwanie produktów przemiany materii poprzez układ limfatyczny, które są gromadzone w przestrzeniach międzykomórkowych.
Najistotniejszym efektem tego oddziaływania jest stymulacja aktywności fibroblastów i synteza nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze, co powoduje wzrost gęstości, spoistości i elastyczności skóry. Zabieg falą akustyczną można zastosować w każdym wieku. Pozwala ona odzyskać skórze jej elastyczność i jędrność, poprawić sylwetkę i zmniejszyć obwód leczonych obszarów ciała.

Działanie akustycznej fali uderzeniowej:
✓ redukcja cellulitu,
✓ stymulowanie mikrokrążenia w komórkach tłuszczowych,
✓ poprawa metabolizmu tłuszczów,
✓ wygładzenie górnych warstw skóry,
✓ ujędrnienie tkanki,
✓ poprawa elastyczności,
✓ usprawnienie krążenia krwi i limfy,
✓ redukcja rozstępów.

Przeciwskazania:
× ciąża, karmienie piersią,
× żylaki,
× stany zapalne skóry,
× choroby przewlekłe.

 

Inne proponowane zabiegi
Masz dodatkowe pytania dotyczące zabiegu fali uderzeniowej? Skontaktuj się z nami! Umów się na konsultację!  Zapraszamy!

biuro@gierekclinic.pl

Ustroń, ul. Zielona 2