Liposukcja

Nutacyjna liposukcja infradźwiękowa N.I.L.

czas zabiegu

1-3 godz.

rekomendowana ilość zabiegów

1

zabieg wykonuje

lekarz

N.I.L.® (Nutational Infrasonic Liposculpture) stanowi ewolucję i zwieńczenie postępu w technikach liposukcji wibracyjnej.

Opatentowana przez belgijską firmę Euromi® pneumatyczna głowica LIPOMATIC, która za pomocą sprężonego powietrza wprowadza końcówkę kaniuli w unikalny ruch 3D – zwany nutacyjnym, co sprawia, że:

Infiltracja (podawania znieczulenia) jak i aspiracja (odsysanie) przebiegają bardzo precyzyjnie, szybko, a zarazem w sposób niezwykle delikatny i małoinwazyjny dla otaczających tkanek.

– Zmniejszony zostaje do minimum ucisk mechaniczny zarówno na tkankę tłuszczową, jak i na tkanki otaczające i skórę, co mogłoby powodować ich uszkadzanie.

– Dzięki opatentowanemu nutacyjnemu ruchowi kaniuli odbywającemu się w 3 kierunkach grudki tkanki tłuszczowej są rozbijane, odsysana tkanka tłuszczowa ma formę delikatnej emulsji, a leczone obszary są gładkie i pozbawione nierówności będącym głównym problemem w innych metodach liposukcji.

– Dodatkową zaletą drgań głowicy i kaniuli o bardzo niskiej częstotliwości < 20x/sekundę (<20Hz) jest ich wpływ na tzw. nocyceptory – receptory bólowe i przewodnictwo bólu – można to porównać do dodatkowego naturalnego działania przeciwbólowego, dzięki którym zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym jest naprawdę komfortowy.

– Wzrost wydzielania endorfin poprawia komfort zarówno w trakcie jak i po zabiegu.

– Delikatność i precyzja w odsysaniu komórek tłuszczowych sprawia że zachowują one swoje właściwości co umożliwia użycie odessanego tłuszczu do przeszczepu w czasie tej samej operacji. Dlaczego N.I.L.? Jakie obszary mogą zostać poddane zabiegowi?
✓ tułów,
✓ brzuch,
✓ talia,
✓ biodra,
✓ pośladki,
✓ bryczesy,
✓ uda i łydki,
✓ okolice kolan,
✓ okolice stawu skokowego,
✓ ramiona,
✓ podbródek,
✓ wzgórek łonowy.
✓ tłuszczowy przerost sutka u mężczyzn – lipomastia,
✓ ginekomastia.

Jak wygląda zabieg?
Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, w trakcie lekarz dokładnie omawia informacje na temat zabiegu oraz, w trakcie której zalecone zostaną do wykonania odpowiednie badania. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (tumescencyjnym). Czas trwania zabiegu jest uzależniony od ilości odsysanej tkanki tłuszczowej oraz od obszaru poddanego leczeniu. Odsysanie tkanki tłuszczowej poprzedza znieczulenie. Znieczulona miejscowo skóra jest nacinana w celu wykonania otworków o dł 3mm. Następnie poprzez metalową kaniulę (tępo zakończona rurka) podawany jest płyn znieczulający tkankę tłuszczową co zapewnia komfort podczas zabiegu i minimalizuje ryzyko zasinień po operacji. Po 30 minutach od podania znieczulenia rozpoczyna się właściwy zabieg odessania tkanki tłuszczowej. W trakcie 1 zabiegu odsysane jest średnio od 1000-1500 ml tkanki tłuszczowej. Maksymalna ilość to 4000 ml. Po zabiegu miejsca nacięć zaopatrywane są szwami chirurgicznymi i zakładane są opatrunki. Obszar poddany liposukcji wymaga stosowania ubrania uciskowego lub specjalnego pasa elastycznego – co jest procesem niezbędnym. Ubranie uciskowe musi być noszone przez 24h/dobę przez 7 dni a następnie w ciągu dnia przez kolejne 10–14 dni.

Przeciwwskazania:
× zaburzenia krzepnięcia krwi,
× niewydolność układu krążenia / oddechowego,
× przewlekłe choroby wątroby i nerek,
× cukrzyca,
× choroby serca i układu krążenia,
× ciąża,
× choroba nowotworowa.

 

Inne proponowane zabiegi
Masz dodatkowe pytania dotyczące liposukcji? Skontaktuj się z nami! Umów się na konsultację!  Zapraszamy!

Ustroń, ul. Zielona 2