Dermatochirurgia

DERMATOCHIRURGIA

czas zabiegu

15 – 45 min

rekomendowana ilość zabiegów

1

zabieg wykonuje

lekarz

Zabiegi skutecznie eliminują niechciane zmiany skórne.

Zmiany skórne takie jak znamiona barwnikowe, brodawki łojotokowe, tłuszczaki, włókniaki, a  także inne powszechnie nazywane „pieprzykami“ posiada na swej skórze niemal każdy.

W Gierek Clinic zmiany skórne usuwane są chirurgicznie, laserem CO 2, elektrofulguracją dzięki zastosowaniu plazmy, kriochirurgią. Odpowiednia metoda dobierana jest przez lekarza w trakcie konsultacji poprzedzającej zabieg i uzależniona jest przede wszystkim od wskazań medycznych.

Dla osób w trakcie diagnostyki dermatologicznej oferujemy pobranie wycinka skórnego (biopsji skóry).

 

CHIRURGICZNE WYCIĘCIE

Zabieg chirurgicznego wycięcia zmiany skórnej odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Nieodzownym atutem tej metody jest fakt, że każda wycięta zmiana poddana zostaje badaniu histopatologicznemu. Znieczulenie oraz badanie histopatologiczne wliczone są w cenę zabiegu.

LASER CO 2

Zabieg polega na odparowaniu zmiany chorobowej/ defektu kosmetycznego poprzez zadziałanie wiązki lasera. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa od kilku do kilkunastu minut w zależności od wielkości zmiany skórnej.

ELEKTROFULGURACJA (JETT PLASMA)

Zabieg z użyciem plazmy urządzeniem Jett Plasma Medical są wykonywane przy pomocy „iskry” wytwarzanej przez prąd stały. Ten rodzaj wyładowania generuje ciepło, które ogrzewa skórę i usuwa pożądane schorzenia. Jett Plasma Medical wykorzystuje fulgurację prądu stałego na obszarze przepływu iskry 1mm2, co jest wielką zaletą ze względu na jej dokładność w usuwaniu niepożądanych zmian skórnych (np. brodawek) bez uszkodzenia okolicznych tkanek.

KRIOCHIRURGIA

Kriochirurgia to metoda polegająca na miejscowym, kontrolowanym niszczeniu chorej tkanki przez jej zamrażanie. Niska temperatura blokuje drobne naczynia tętnicze i żylne, umożliwiając oddzielenie tkanki wymrożonej, od tkanki zdrowej bez krwawień. Kriochirurgia jest skuteczną metodą, od lat wykorzystywaną w licznych chorobach skóry.

 

Inne proponowane zabiegi
Masz dodatkowe pytania dotyczące usuwania zmian skónych? Skontaktuj się z nami! Umów się na konsultację!  Zapraszamy!

Ustroń, ul. Zielona 2