niechirurgiczne usuwanie zmian skórnych

NIECHIRURGICZNE USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH

czas zabiegu

15 – 45 min

rekomendowana ilość zabiegów

1

zabieg wykonuje

lekarz

Zabiegi skutecznie eliminują niechciane zmiany skórne.

Niechirurgiczne usuwanie zmian skórnych jest zabiegiem umożliwiającym pozbycie się łagodnych zmian skórnych o charakterze włókniaków, brodawek łojotokowych, gruczolaków, prosaków i in. Wymienione zmiany nie są niebezpieczne jednak często stwarzają  duży dyskomfort ze względów estetycznych oraz praktycznych – w przypadku występowania w okolicach często drażnionych.

Do niechirurgicznego usuwania zmian skórnych konieczna  jest odpowiednia kwalifikacja – ocena dermatoskopowa. Badanie dermatoskopowe zakwalifikowanych zmian skórnych odbywa się w ramach tej samej wizyty.

W Gierek Clinic niechirurgiczne usuwanie zmian skórnych możliwe jest przy zastosowaniu lasera CO2, plazmy lub kriochirurgii. Odpowiednia metoda ustalana jest z lekarzem w trakcie konsultacji.

LASER CO 2

Zabieg polega na odparowaniu zmiany chorobowej/ defektu kosmetycznego poprzez zadziałanie wiązki lasera. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa od kilku do kilkunastu minut w zależności od wielkości zmiany skórnej.

ELEKTROFULGURACJA (PLAZMA)

W zabiegu z użyciem plazmy wykorzystywana jest „iskra” wytwarzana przez prąd stały. Ten rodzaj wyładowania generuje ciepło, które ogrzewa skórę i usuwa pożądane schorzenia. Jett Plasma Medical wykorzystuje fulgurację prądu stałego na obszarze przepływu iskry 1mm2, co jest wielką zaletą ze względu na jej dokładność w usuwaniu niepożądanych zmian skórnych bez uszkodzenia okolicznych tkanek.

KRIOCHIRURGIA

Kriochirurgia to metoda polegająca na miejscowym, kontrolowanym niszczeniu chorej tkanki przez jej zamrażanie. Niska temperatura blokuje drobne naczynia tętnicze i żylne, umożliwiając oddzielenie tkanki wymrożonej, od tkanki zdrowej bez krwawień. Kriochirurgia jest skuteczną metodą, od lat wykorzystywaną w licznych chorobach skóry.

Inne proponowane zabiegi