Cosmelan

Cosmelan

czas zabiegu

30 min

rekomendowana ilość zabiegów

1

zabieg wykonuje

lekarz

Zabieg Cosmelan jest to profesjonalna terapia dla osób, które chcą się pozbyć przebarwień.

Zabieg usuwa przebarwienia pochodzenia hormonalnego typu Mealsma (Ostuda) (rozlane przebarwienia na czole, nad ustami, na skroniach, na policzkach) oraz spektakularnie rozjaśnia piegi, plamy soczewicowate (plamy starcze), przebarwienia pozapalne, przebarwienia utrzymujące się od wielu lat.

Wskazania do zabiegu Cosmelan:
✓ depigmentacja,
✓ melasma,
✓ przebarwienia pozapalne,
✓ plamy soczewicowate posłoneczne,
✓ przebarwienia po peelingu,
✓ starzenie się skóry,
✓ drobne zmarszczki.

Działania niepożądane są zwykle przewidywalne, umiarkowane i przemijające. Najczęściej: złuszczanie skóry przez około 7-10 dni, zaczerwienienie, tkliwość, nasilenie zmian trądzikowych, przebarwienia po zabiegu u osób nieprzestrzegających ochrony przeciwsłonecznej.

Jak wygląda zabieg?
Etap 1 – zabieg przeprowadzany w  gabinecie.
Decyzję o podjęciu kuracji Cosmelan poprzedza wywiad lekarski. W wywiadzie należy poinformować lekarza o poddawaniu się wcześniejszym zabiegom estetycznym – w szczególności głębokim peelingom, oraz kuracjom retinoidowym (zewnętrznym, doustnym). Zebranie informacji np. dotyczących historii choroby, zażywanych leków czy przebytych zabiegów estetycznych pozwala przeprowadzić kurację w sposób bezpieczny i efektywny. Lekarz wykonuje zabieg oczyszczający i odtłuszczający skórę płynem Cosmelan, a następnie nakłada maskę Cosmelan 1, która przypomina w kolorze ciemny fluid. Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu, po czym usuwa ją zgodnie ze wskazówkami podanymi w gabinecie.

Etap 2 – kontynuacja kuracji przez pacjenta w domu:
W tej części kuracji pacjent stosuje preparat Cosmelan 2 przez kolejne 2-3 miesiące od zabiegu, według schematu dobranego przez osobę prowadzącą.

Przeciwwskazania:
× ciąża, karmienie piersią,
× alergie skórne,
× opryszczka,
× leczenie pochodnymi wit. A,
× infekcje bakteryjne,
× infekcje wirusowe,
× nadwrażliwość na światło,
× skłonność do powstawania bliznowców.

 

Inne proponowane zabiegi
Masz dodatkowe pytania dotyczące zabiegu Cosmelan? Skontaktuj się z nami! Umów się na konsultację!  Zapraszamy!

biuro@gierekclinic.pl

Ustroń, ul. Zielona 2