Sculptra

SCULPTRA

czas zabiegu

45 min

rekomendowana ilość zabiegów

1-3

zabieg wykonuje

lekarz

Aktywuj moc swojej skóry

Proces starzenia się nie omija naszej skóry ani znajdujących sią pod nią struktur. Utrata kolagenu, przebudowa kości i redystrybucja tkanki tłuszczowej przyczynią sią do zmian, których skutkiem jest utrata młodzieńczego wyglądu. U ludzi kolagen odpowiada za 75% suchej masy skóry i 33% całkowitej ilości białka, dzięki czemu zapewnia skórze wsparcie i utrzymuje jej kształt. Z wiekiem produkcja kolagenu się zmniejsza i pogarsza się jego jakość. Stopniowa utrata kolagenu nasila się w miarę upływu lat. W związku ze zmniejszeniem się ilości kolagenu dochodzi do utraty elastyczności i objętości skóry.

Sculptra (kwas L-polimlekowy – PLLA) rozwiązuje problem utraty objętości poprzez stymulacje i odnowę produkcji kolagenu, w celu przywrócenia wewnętrznej struktury skóry.

Cechy preparatu Sculptra:

– odbudowuje strukturę skóry
– pobudza produkcję kolagenu
– długotrwale przywraca naturalną jędrność skóry
– efekty zabiegu utrzymujące się 25 miesięcy – efekty można utrzymać wykonując zabieg przypominający co 2 lata
– potwierdzony profil bezpieczeństwa
– PLLA (kwas L-polimlekowy), z którego jest wytworzony jest biodegradowalny i od dziesiątek lat wykorzystywany do produkcji rozpuszczalnych szwów i implantów medycznych

Wskazania:

Produkt Sculptra stosuje się w celu zwiększania objętości zapadniętych obszarów twarzy, szczególnie do korekcji wgłębień, takich jak: załamania w skórze, zmarszczki, bruzdy, blizny, a także w przypadku widocznych oznak starzenia się skóry.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz omawia szczegółowo zasadę działania i  przebieg zabiegu. Wstrzyknięcie preparatu Sculptra odbywa się w znieczuleniu miejscowym. W zależności od potrzeb stosuje się 1-3 sesje zabiegowe w odstępach od 4 do 6 tygodni

Przeciwwskazania:

× czynny miejscowy stan zapalny lub zakażenie
× bliznowce (keloidy) i blizny przerostowe w wywiadzie
× choroby tkanki łącznej
× czynna choroba autoimmunologiczna
× ciąża lub laktacja

Inne proponowane zabiegi
Masz dodatkowe pytania dotyczące zabiegu Sculptra? Skontaktuj się z nami! Umów się na konsultację!  Zapraszamy!

biuro@gierekclinic.pl

Ustroń, ul. Zielona 2