HIFU pochwy

HIFU okolic intymnych

 

czas zabiegu

40 min

rekomendowana ilość zabiegów

1-2

zabieg wykonuje

lekarz

Nowoczesna metoda zwalczania nietrzymania moczu oraz rewitalizacji pochwy

Zabieg z zastosowaniem HIFU (High Intensity Focused Ultrasound- wysokiej częstotliwości skoncentrowane ultradźwięki) polega na stymulacji włókien kolagenowych poprzez technologię ogniskowania ultradźwiękowego.
Zogniskowana wiązka fal ultradźwiękowych o wysokiej intensywności powoduje regenerację w głębokich warstwach nie uszkadzając powierzchni śluzówki pochwy. Dzieje się tak poprzez podgrzanie włókien kolagenowych do ok 60 stopni Celsjusza. W miejscu wyemitowanej wiązki dochodzi do nagrzania tkanek co pobudza kurczenie się włókien kolagenu, uelastycznia tkanki a tym w dalszym etapie skutkuje obkurczeniem pochwy.

Wskazania:
✓ rewitalizacja pochwy po porodzie (poporodowe rozluźnienie pochwy),
✓ wysiłkowe nietrzymanie moczu,
✓ zmiany okołomenopauzalne,
✓ ujędrnianie warg sromowych,
✓ potrzeba poprawy jakości życia seksualnego,
✓ suchość pochwy.

Jak wygląda zabieg?
Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której lekarz omawia szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu. Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga specjalnego przygotowania, przeprowadzony jest bez znieczulenia. Efekty odczuwalne są już po kilku tygodniach.

Przeciwwskazania:
× aktywna menstruacja,
× infekcja pochwy, dróg rodnych,
× infekcje dróg moczowych,
× zabiegi w obrębie narządu rodnego,
× ciąża.

 

Inne proponowane zabiegi
Masz dodatkowe pytania dotyczące zabiegu HIFU stref intymnych? Skontaktuj się z nami! Umów się na konsultację!  Zapraszamy!

Ustroń, ul. Zielona 2