Sunekos

SUNEKOS

czas zabiegu 

45 min

rekomentowana ilość zabiegów

3 – 4

zabieg wykonuje

lekarz

Nowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenezy skóry

Sunekos to unikalne, opatentowane połączenie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów (PCT/IB2015), które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM.
W związku z procesem starzenia się skóry obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej. Sunekos stymuluje fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i przede wszystkim elastyna. Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu z kwasem hialuronowym.
Produkt posiada udowodnione badaniami klinicznymi działanie w zakresie zwiększenia produkcji elastyny, co wyróżnia go na rynku.

Istnieją 2 linie produktu: Sunekos 200  (dla nieco młodszych pacjentów, z mniej widocznymi zmarszczkami) oraz Sunekos 1200 (dla pacjentów z bardziej widocznymi oznakami starzenia). W niektórych przypadkach stosuje się także procedury łączone.

Wskazania:
✓ redukcja zmarszczek,
✓ regeneracja i odbudowa skóry,
✓ poprawa elastyczności i  sprężystości skóry,
✓ cienie pod oczami.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg odbywa się w  znieczuleniu miejscowym a poprzedzony jest konsultacją lekarską. Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać –  pierwsze widoczne są po ok 10 dniach, a ostateczne utrzymują się ponad 6 miesięcy. Terapia Sunekos obejmuje kilka zabiegów. Ich ilość i częstotliwość dobiera indywidualnie lekarz, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zabieg nie pozostawia żadnych trwałych śladów na skórze. Sporadycznie w miejscu wkłucia może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie czy swędzenie, które powinny ustąpić po 1-3 dniach.

>Przeciwskazania:
× ciąża i karmienie piersią,
× choroby autoimmunologiczne,
× cukrzyca,
× tendencje do powstawania bliznowców,
× aktywne zakażenia okolicy zabiegu,
× choroba nowotworowa.

Inne proponowane zabiegi
Masz dodatkowe pytania dotyczące zabiegu Sunekos? Skontaktuj się z nami! Umów się na konsultację!  Zapraszamy!

Ustroń, ul. Zielona 2